سالاد هاوایی یک ساد خوشمزه بین‌المللی است که با مواد متنوع تهیه می‌شود. این سالاد بدون حاشیه و خامه‌ای،  می‌تواند یک ناهار یا شام کم‌نظیر را برای شما رقم بزند. در ادامه آشپزخانه کیان را همراهی کنید تا به دستور پخت سالاد هاوایی بپردازیم.

مواد لازم جهت تهیه سالاد هاوایی

مواد لازم برای ۲ نفر
سینه مرغ ½ سینه مرغ
پیاز ۱ عدد
سیر ۲ حبه
کرفس ۱ شاخه
آناناس ½ آناناس
هویج ۱ عدد
نخود فرنگی ½ پیمانه
ذرت ½ پیمانه
سس مایونز ¼ پیمانه
خامه صبحانه ۲ قاشق سوپخوری
آب لیمو ترش ۱ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی

طرز تهیه سالاد هاوایی مخصوص

1- در قدم اول برای تهیه سالاد هاوایی باید سینه مرغ را به همراه 2 پیمانه آب در یک قابلمه بریزید. سپس پیاز، سیر و کرفس را خرد کنید و با مقداری نمک، زردچوبه و فلفل سیاه به قابلمه‌تان اضافه کنید.

2- حال قابلمه را روی حرارت بگذارید تا گوشت مرغ پخته شود. پس از پخته شدن مرغ را از قابلمه خارج کنید و به صورت مکعبی خرد کنید و کناری بگذارید.

3- در این مرحله از دستور پخت سالاد هاوایی می رویم به سراغ آناناس، که باید گوشت آناناس را بدون آسب زدن به پوستش کاملا خارج کنید. و به صورت مکعبی خرد کنید و در کاسه‎ای بریزید.

4- هویج هم نگینی خرد کنید و به کاسه آناناس اضافه کنید.

5- حال باید نخود فرنگی و ذرت آب‌پز شده و همچنین گوشت مرغ مکعب شده را (مرحله 2) اضافه کنید و همه مواد را به خوبی ترکیب کنید.

6- مواد سالاد را درون پوست آناناس بریزید و کناری بگذارید تا برویم به سراغ آماده سازی سس سالاد هاوایی.

7- جهت تهیه سس سالاد هاوایی، سس مایونز و خامه صبحانه، آب لیمو ترش، نمک و فلفل سیاه را داخل یک کاسه کوچک ترکیب کنید تا همگی یکدست شوند. (در صورت تمایل می‌توانید یک حبه سیر رنده شده همه اضافه کنید)

8- هنگامی که سس سالاد آماده شد آن را با دقت روی مواد سالاد بریزید تا به همه جای سالاد برسد. در انتها روی سالاد هاوایی‌تان یک سلفون بکشید و داخل یخچال استراحت دهید تا خنک شود و سپس سرو کنید.

4.7/5 - (11 امتیاز)